.

Sakras Art Gallery

Sekuenca filmike

Revista gazeta forume

Statistika

 
Vegėza

RTK

TOP CHANNEL

RTV 21

ALSAT

TV KLAN

KLAN KOSOVA

RROKUM TV

RTV ZIK

ALBANIAPRESS

ALBINFO

EXPRESS

KOHA DITORE

ZĖRI INFO

KOSOVA SOT

BOTA SOT

ERENIKU

ZEMRASHQIPTARE

VAJZAT.COM

KOSOVA PRESS

TELEGRAFI

EUROPA E LIRĖ

ZĖRI I AMERIKĖS

PSIKOLOGJIA

TRIBUNA SHQIPTARE

MEKULIPRESS

SHQIP DK

DITURIA

PRESHEVA.COM

DREJTSHKRIMI

RIDVAN BUNJAKU

PSIKIATRIA ONLINE

SEKRETE BUKURIE

Muzikė pėr meditim - Kėngė pėr meditim (9)

KĖNGĖ PĖR MEDITIM (9)

 

KĖNGĖ PĖR MEDITIM 

 

Materialin e mė poshtėm e pėrzgjodhi dhe e pėrktheu

 

VALDET FETAHU

 

 

 

 

 

 

Bob Dylan - “ Blowin in the wind”

 

How many roads must a man walk down
Before you call him a man?
How many seas must a white dove sail
Before she sleeps in the sand?
Yes, 'n' how many times must the cannonballs fly
Before they're forever banned?
The answer, my friend, is blowin' in the wind,
The answer is blowin' in the wind.

Yes, 'n' How many years can a mountain exist
Before it's washed to the sea?
Yes, 'n' how many years can some people exist
Before they're allowed to be free?
Yes, 'n' how many times can a man turn his head,
and Pretend that he just doesn't see?
The answer, my friend, is blowin' in the wind,
The answer is blowin' in the wind.

Yes, 'n' how many times must a man look up
Before he can see the sky?
Yes, 'n' how many ears must one man have
Before he can hear people cry?
Yes, 'n' how many deaths will it take till he knows
That too many people have died?
The answer, my friend, is blowin' in the wind,
The answer is blowin' in the wind.

 

 

 

Bob Dilan - “Fryrje nė erė”

 

Sa rrugė njeriu duhet t’i kaloj teposhtė

Para se ju atė ta quani njeri?

Sa dete duhet njė pėllumb i bardhė t’i fluturojė

Para se ai tė fle nė plazh?

Po, sa herė duhet gjylet e topit tė fluturojnė

Para se ata tė dorėzohen pėrgjithmonė?

Pėrgjigjja, miku im, ėshtė fryrje nė erė

Pėrgjigjja ėshtė fryrje nė erė

 

Po, sa vjet mali mund tė ekzistoj

Para se tė lahet nė det?

Po sa vjet disa njerėz mund tė ekzistojnė

Para se ata tė lejojnė me qenė tė lirė?

Po, sa herė njeriu mund ta kthej kokėn e tij

dhe tė pretendojė se ai thjesht nuk e sheh?

Pėrgjigjja, miku im, ėshtė fryrje nė erė

Pėrgjigjja ėshtė fryrje nė erė

 

Po, sa herė njeriu duhet tė shikoj lartė

Para se ai tė mund ta sheh qiellin

Po, sa veshė duhet t’i ketė njė njeri

Para se ai tė mund ta dėgjoj vajin e njerėzve

Po, edhe sa vdekje do tė ketė derisa ai ta kuptoj

se aq shumė njerėz kanė vdekur

Pėrgjigjja, miku im, ėshtė fryrje nė erė

Pėrgjigjja ėshtė fryrje nė erė

 

 

 

 

 

 

 

George Harrison - "My sweet lord"

 

My sweet lord
Hm, my lord
Hm, my lord

I really want to see you
Really want to be with you
Really want to see you lord
But it takes so long, my lord

My sweet lord
Hm, my lord
Hm, my lord

I really want to know you
Really want to go with you
Really want to show you lord
That it won't take long, my lord (hallelujah)

My sweet lord (hallelujah)
Hm, my lord (hallelujah)
My sweet lord (hallelujah)

I really want to see you
Really want to see you
Really want to see you, lord
Really want to see you, lord
But it takes so long, my lord (hallelujah)

My sweet lord (hallelujah)
Hm, my lord (hallelujah)
My, my, my lord (hallelujah)

I really want to know you (hallelujah)
Really want to go with you (hallelujah)
Really want to show you lord (aaah)
That it won't take long, my lord (hallelujah)

Hmm (hallelujah)
My sweet lord (hallelujah)
My, my, lord (hallelujah)

Hm, my lord (hare krishna)
My, my, my lord (hare krishna)
Oh hm, my sweet lord (krishna, krishna)
Oh-uuh-uh (hare hare)

Now, I really want to see you (hare rama)
Really want to be with you (hare rama)
Really want to see you lord (aaah)
But it takes so long, my lord (hallelujah)

Hm, my lord (hallelujah)
My, my, my lord (hare krishna)
My sweet lord (hare krishna)
My sweet lord (krishna krishna)
My lord (hare hare)
Hm, hm (Gurur Brahma)
Hm, hm (Gurur Vishnu)
Hm, hm (Gurur Devo)
Hm, hm (Maheshwara)
My sweet lord (Gurur Sakshaat)
My sweet lord (Parabrahma)
My, my, my lord (Tasmayi Shree)
My, my, my, my lord (Guruve Namah)
My sweet lord (Hare Rama)

  

George Harrison - "Zoti im i dashur"

 

Zoti im i dashur

Hm, Zoti im

Hm, Zoti im

 

Unė me tė vėrtetė dua tė tė shoh

Me tė vėrtetė dua tė jem me ty

Me tė vėrtetė dua tė tė shoh ty Zot

Por kjo merr shumė kohė, Zoti im

 

Zoti im i dashur

Hm, Zoti im

Hm, Zoti im

 

Unė me tė vėrtetė dua tė tė njoh

Me tė vėrtetė duan tė vijė me ty

Me tė vėrtetė dua tė tė tregoj Zot

Kjo nuk do tė marrė kohė, Zoti im (hallelujah)

 

Zoti im i dashur (hallelujah)

Hm, Zoti im (hallelujah)

I imi, I imi, I imi Zot (hallelujah)

 

Unė me tė vėrtetė dua tė tė shoh

Me tė vėrtetė dua tė tė shoh

Me tė vėrtetė dua tė tė shoh, Zot

Me tė vėrtetė dua tė tė shoh, Zot

Por kjo po merr aq shumė kohė, Zoti im (hallelujah)

 

Zoti im i dashur (hallelujah)

Hm, Zoti im (hallelujah)

I imi, I imi, I imi Zot (hallelujah)

 

Unė me tė vėrtetė dua tė tė njoh (hallelujah)

Me tė vėrtetė duan tė vijė me ty (hallelujah)

Me tė vėrtetė dua tė tė tregoj Zot (aaah)

Kjo nuk do tė marrė kohė, Zoti im (hallelujah)

 

Hmm (hallelujah)
Zoti im i dashur (hallelujah)

I imi, I imi Zot (hallelujah)

 

Hm, Zoti im (hare krishna)

Zoti im i dashur (hare krishna)
Zoti im i dashur (krishna krishna)
Zoti im (hare hare)

Hm, hm (Gurur Brahma)
Hm, hm (Gurur Vishnu)
Hm, hm (Gurur Devo)
Hm, hm (Maheshvara)
Zoti im i dashur (Gurur Sakshaat)
Zoti im i dashur (Parabrahma)
I imi, i imi, i imi Zot (Tasmaji Shri)
I imi, i imi, i imi Zot (Guruve Namah)
Zoti im i dashur (Hare Rama)

 

 

 

 

 Kenny G Ft. Yolanda Adams - "I believe i can fly"

 

I used to think that I could not go on
And life was nothing but an awful song
But now I know the meaning of true love
I'm leaning on the everlasting arms

If I can see it, then I can do it
If I just believe it, there's nothing to it

I believe I can fly
I believe I can touch the sky
I think about it every night and day
Spread my wings and fly away
I believe I can soar
I see me running through that open door
I believe I can fly
I believe I can fly
I believe I can fly

See I was on the verge of breaking down
Sometimes silence can seem so loud
There are miracles in life I must achieve
But first I know it starts inside of me, oh

If I can see it, then I can be it
If I just believe it, there's nothing to it

I believe I can fly
I believe I can touch the sky
I think about it every night and day
Spread my wings and fly away
I believe I can soar
I see me running through that open door
I believe I can fly
I believe I can fly
I believe I can fly

Hey, 'cause I believe in me, oh

If I can see it, then I can do it
If I just believe it, there's nothing to it

I believe I can fly
I believe I can touch the sky
I think about it every night and day
Spread my wings and fly away
I believe I can soar
I see me running through that open door
I believe I can fly
I believe I can fly
I believe I can fly

Hey, if I just spread my wings
I can fly
I can fly
I can fly, hey
If I just spread my wings
I can fly
Fly-eye-eye

 

 

 

Kenny G Ft. Yolanda Adams -  “Unė besoj se mund tė fluturoj”

 

U mėsova tė mendoj se mė nuk do tė mund tė vazhdoj

Dhe se jeta s’ishte gjė tjetėr veēse njė kėngė e tmerrshme

Por tash e di kuptimin e dashurisė sė vėrtetė

Unė anoj nga amblema e pėrjetshme

 

Nėse mund ta shoh atė, atėherė mund ta bėj atė

Nėse vetėm e besoj atė, nuk ka asgjė prej saj

 

Unė besoj se mund tė fluturoj

Unė besoj se mund ta prek qiellin

Mendoj pėr kėtė ēdo natė e ditė

Hapi krahėt e mi dhe fluturoj larg

Unė besoj se mund tė ngjitem nė qiell

Po e shoh veten duke kaluar nėpėr atė derėn e hapur

Unė besoj se mund tė fluturoj

Unė besoj se mund tė fluturoj

Unė besoj se mund tė fluturoj

 

Shih isha nė prag tė prishjes sė qetėsisė

Nganjėherė qetėsia mund tė duket aq e zhurmshme

Ka shumė mrekulli nė jetė e unė duhet t’i arrijė

Por sė pari unė e di se fillon pėrbrenda meje, oh

 

Nėse mund ta shoh, atėherė unė mund tė jem aty

Nėse vetėm e besoj atė, nuk ka asgjė prej saj

 

Unė besoj se mund tė fluturoj

Unė besoj se mund ta prek qiellin

Mendoj pėr kėtė ēdo natė e ditė

Hapi krahėt e mi dhe fluturoj larg

Unė besoj se mund tė ngjitem nė qiell

Po e shoh veten duke kaluar nėpėr atė derėn e hapur

Unė besoj se mund tė fluturoj

Unė besoj se mund tė fluturoj

Unė besoj se mund tė fluturoj

 

Hej, sepse unė besoj nė mua, oh

 

Nėse mund ta shoh atė, atėherė mund ta bėj atė

Nėse vetėm e besoj atė, nuk ka asgjė prej saj

 

Unė besoj se mund tė fluturoj

Unė besoj se mund ta prek qiellin

Mendoj pėr kėtė ēdo natė e ditė

Hapi krahėt e mi dhe fluturoj larg

Unė besoj se mund tė ngjitem nė qiell

Po e shoh veten duke kaluar nėpėr atė derėn e hapur

Unė besoj se mund tė fluturoj

Unė besoj se mund tė fluturoj

Unė besoj se mund tė fluturoj

 

Hej, nėse unė i hapė krahėt e mi

Mund tė fluturoj

Mund tė fluturoj

Mund tė fluturoj, hej

Nėse unė vetėm i hapė krahėt e mi

Mund tė fluturoj

Flu-tu-roj

 

 

 

 

 

 

 

Kenny G  -  “By the time this night’s is over”

lyrics are written by Amit Shah

 

Silence takes over
Saying all we need to say
There's endless possibilities
In the moves we can make
Your kiss is giving every indication
If this heart of mine is right

By the times this night is over
The stars are gonna shine on two lovers in love
And when the morning comes
It's gonna find us together
In a love that's just begun

By the time this night is over
Two hearts are gonna fly to the heavens above
And we'll get closer and closer and closer
By the time this night is over

Lets take it slow and ease it back
Just lay back and let love take us over
There's magic here with you and I
And it's gonna take us all the way
Lets find some kind of deeper comversation
And darling if it's right

By the time this night is over
The stars are gonna shine on two loves in love
And when the morning comes
It's gonna find us together
In a love that just begun
By the time this night is over

 

 

Kenny G - “Me kohė kjo natė pėrfundoi”

 

Qetėsia merr fluturimin

Duke thėnė krejt ēka na duhet tė themi

Ka gjasa tė pafundme

Nė lėvizje mund ta bėjmė

Puthja jote jep ēdo tregues

Nėse kjo zemėr e imja ėshtė e drejtė

 

Me kohė kjo natė pėrfundoi

Yjet do tė shndrisin pėr dy tė dashuruarit nė dashuri

Dhe kur mėngjesi vjen

Do t’na gjej sė bashku

Nė njė dashuri qė posa ka filluar

 

Me kohė kjo natė pėrfundoi

Dy zemra do tė fluturojnė nė qiejt e lartė

Dhe ne do t’jemi mė afėr, mė afėr, mė afėr

Me kohė kjo natė pėrfundoi

 

Le t’na merr ngadalė dhe lehtėsisht mbrapa

Ashtu tė shtrirė nė shpinė le t’na merr dashuria

Ka magjike kėtu nga ti dhe unė

Dhe do t’na pushtoj nė ēdo rrugė

Le tė zbulohet njė lloj tjetėr i bisedės sė thellė

Dhe kėndshėm nėse ėshtė i drejtė

 

Me kohė kjo natė pėrfundoi

Yjet do tė shndrisin pėr dy tė dashuruarit nė dashuri

Dhe kur mėngjesi vjen

Do t’na gjej sė bashku

Nė njė dashuri qė posa ka filluar

Me kohė kjo natė pėrfundoi

 

 

 

 

 

 

Kenny G - “We've saved the best for last”

 

Now that we are older,
Our hearts have all grown up.
Just a little wiser,
But are we wise enough?
Watching imitations of the real thing.
You and I have both been fooled before.

But this time, we win.
Our ship has just come in.
Forget the past.
We've saved the best for last.

Now that we are younger
Than we were last night.
You can be my arrow,
I'll be your guiding light.
There isn't any danger we can't handle.

But this time, we win.
Our ship has just come in.
Forget the past.
We've saved the best for last.
Tonight entwined.
This love is genuine.
Forget the past.
We've saved the best for last.

We've both had enough of hesistation.
Didn't matter, didn't matter.

But this time, we win.
Our ship has just come in.
Forget the past.
We've saved the best for last.
Tonight entwined.
This love is genuine.
Forget the past.
We've saved the best for last.

 

 

 

Kenny G - “Ne e kemi ruajtur mė tė mirėn pėr fund”

 

Tani qė jemi mė tė vjetėr,

Zemrat tona janė plotėsisht tė pjekura.

Vetėm pak mė tė ditur,

Por a jemi mjaft tė menēur?

Duke shikuar imitimin e njė gjėje reale

Ti dhe unė bashkė kemi qenė tė mashtruar mė herėt

 

Por kėsaj here, kemi fituar.

Anija jonė posa hyri brenda.

Harroje tė kaluarėn.

Ne e kemi ruajtur mė tė mirėn pėr fund.

 

Tash qė jemi mė tė ri

Se qė ishim mbrėmė.

Ti mund tė jesh shigjeta ime.

Nuk ka asnjė rrezik qė nuk i dalim ballė

 

Por kėsaj here, kemi fituar.

Anija jonė posa hyri brenda.

Harroje tė kaluarėn.

Ne e kemi ruajtur mė tė mirėn pėr fund.

Sonte u rrethua.

Kjo dashuri ėshtė e ēiltėr.

Harroje tė kaluarėn.

Ne e kemi ruajtur mė tė mirėn pėr fund.

 

Ne dy sė bashku mjaft kemi hezituar.

S’ka rėndėsi, s’ka rėndėsi.

 

Por kėsaj here, kemi fituar.

Anija jonė posa hyri brenda.

Harroje tė kaluarėn.

Ne e kemi ruajtur mė tė mirėn pėr fund.

Sonte u rrethua.

Kjo dashuri ėshtė e ēiltėr.

Harroje tė kaluarėn.

Ne e kemi ruajtur mė tė mirėn pėr fund.

 

 

 

 

 

 

 

Kenny G  - “What does it take”

What does it take
To win your love me
How can I make
This dream come true for me

Oh, I just got to know
Ohh baby, 'cause I love you so
Gonna blow for you

I tried, I tried, I tried, I tried
In every way I could
To make you see how much I love you
Ooh, I thought you understood

Oh, you gotta make me see
What does it take to win
Your love for me
Gonna blow again for you

 

 

 

Kenny G -  “Ēfarė tė pėrdor”

 

Ēfarė tė pėrdor

Ta fitoj dashurinė tėnde

Si mund ta bėj

Kėtė ėndėrr tė bėhet e vėrtetė pėr mua

 

Oh, unė vetėm dua ta di

Oh, zemėr, sepse aq shumė tė dua

Do tė fikem pėr ty

 

Provova, provova, provova, provova

Nė ēdo mėnyrė qė munda

Tė tė bėj ta shohėsh sesa tė dua

Oh, mendova se e ke kuptuar

 

Oh, ti mė bėre tė ta shoh

Ēfarė tė pėrdor pėr tė fituar

Dashurinė tėnde pėr mua

Do tė fikem prapė pėr ty