Sakras Art Gallery

Sekuenca filmike

Revista gazeta forume

Statistika

 
Vegėza

RTK

TOP CHANNEL

RTV 21

ALSAT

TV KLAN

KLAN KOSOVA

RROKUM TV

BOTA.AL

ALBANIAPRESS

ALBINFO

EXPRESS

KOHA DITORE

ZĖRI INFO

KOSOVA SOT

BOTA SOT

LAPSI.AL

TIRANA OBSERVER

SHQIP

ZEMRASHQIPTARE

RTV ZIK

KOSOVA PRESS

TELEGRAFI

EUROPA E LIRĖ

ZĖRI I AMERIKĖS

PSIKOLOGJIA

TRIBUNA SHQIPTARE

SHĖNDETI

DITURIA

PRESHEVA.COM

GJUHA SHQIPE

SEKRETE BUKURIE

KOSOVARJA

RIPOST

RADIOPROJEKT

 

sakra@sunrise.ch

Punimi i radhės

Aktualizimi i radhės pason mė 12 gusht 2018

Pushime tė kėndshme pėr tė gjithė vizitorėr e www.sa-kra.ch

ĒASTI...

Kėrko dikė qė di tė tė bėjė tė buzėqeshėsh!

Gjej atė qė e bėn tė qeshė zemrėn tėnde...

Pasi njeriu mė i bukur ėshtė ai qė sjellė buzėqeshje kurdo qė vjen!

Tema tė reja

MASHTRIMI PROBLEM  MORAL

Njeriu zhvillohet dhe maturohet gjatė gjithė jetės. Njeriu duhet tė pėrpiqet tė ndryshojė sjelljet negative tė marra nė fėmijėri tė cilat janė pėrforcuar nga ndikimi i ambientit. Pėr tė ndryshuar nė fillim duhet...

Shefki Ollomani

UFO-t / JASHTĖTOKĖSORĖT - Pjesa e tretė (4)

Konsulenti David Adair, njė teknolog qė punoi nė sitin S3, Groom Lake tė Zonės 51 dhe qė ėshtė njė nga dėshmitarėt e pakėt ndaj fenomenit Ufo, gjatė njė interviste tė filmuar, konfirmoi takimet e tij me...

Sotir Athanasi

"KRYQI I ANĖS, VIA DEI, PROFESORI  PETRONINAS... (2)

Ai pohoi me krye dhe vuri pak, po fare pak, po ju them, buzėn nė gaz. E njihja mirė atė grimasė. Ngjasonte me qesėndisje. E mbase edhe e tillė, mund tė qe...

Adem Zaplluzha

I SHĖMBĖLLENTE PLUHURIT KOZMIK

Librin e autorit Adem Zaplluzha, "I shėmbėllente pluhurit kozmik" mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“

Tema tė tjera

Info

EMOCIONET JANĖ NGJITĖSE, SI MUND TĖ MBROHEMI?

BINDU! - EMRI QĖ I DHANĖ ARBĖRIT - PERĖNDISĖ (II)

“JETA ĖSHTĖ PROVIMI MĖ I VĖSHTIRĖ”

PSE JU I RRĖFENI SHAKATĖ

MISTERI QESHARAK I JETĖVE TONA, PĖRTEJ ALGORITMIT

PSIKOLOGJIA E EVOLUCIONIT TĖ MUNDSHĖM TĖ  NJE... (2)

PĖRSE GRATĖ PĖR VITE DUROJNĖ DHUNUESIN...

URIMI PĖR VITIN E RI PLOTĖSISHT I NDRYSHĖM!

Google

GĖZIMI JO VETĖM EMOCION POR EDHE VIRTYT

SHUMĖINTERPRETUESHMĖRIA NĖ VEPRAT E ALBERT CAMUS

NĖ PRAG TĖ VITIT TĖ RI 2018 U ULA DHE SHKROVA

VLERAT USHQIMORE TĖ BARIT TĖ GRURIT

TOMORRI QIELL PERĖNDIE

AFORIZMA SATIRIKE

Libra tė rinj pėr shkarkim falas

Adem Zaplluzha - "I SHĖMBĖLLENTE PLUHURIT KOZMIK"

Xhevahir Cirongu - "TOMORRI QIELL PERĖNDIE"

Fahri Xharra - "ANTIKA E MOHUAR"

Adem Zaplluzha - "ISHIN THYER TĖ GJITHA URAT"

Adem Zaplluzha - "GURI I PJEKUR SHTATĖ HERĖ"

Adem Zaplluzha - "GJETHI I KĖPUTUR NĖ VJESHTĖ"

Orgesta Tafa - "NJĖ GJETHE E RĖNĖ

Aurel Plasari "ORIENTI APO HIJA NGA OKSIDENTI?"

Flori Bruqi- "DĖSHMI TĖ KRIMIT TĖ PANDĖSHKUAR"

Naim Frashėri - "BAGĖTI DHE BUJQĖSIA"

Adem Zaplluzha - "PIKĖLLIMET E RRĖNJĖVE"

Xhevahir Cirongu - "LIVADHI NĖ MAL"

Adem Zaplluzha - "ISHIM TĖ LUMTUR SI GJINKALLAT"

Adem Zaplluzha - "TRENAT KĖTU GJITHMONĖ VONOHEN"

Adem Zaplluzha - "LULĖZOJNĖ GJETHET E ULLINJVE"

Kalosh Ēeliku- "DUDUMI GĖRHET PĖR LIRI"

Sotir Athanasiu "POLEN GRUAJE"

Flori Bruqi "NESE KAM DITUR TĖ GUXOJ"

Adem Zaplluzha - "SA SHUMĖ EDHE PAT DIMRI SIVJET"

"FLORI BRUQI NĖ SHĖNIMET E BASHKĖKOHĖSVE"

Nijazi Ramadani - "IMAZHI I NGRIRĖ"

"SFIDAT SHKENCORE TĖ 39 LIBRAVE TĖ GUXIMSHME TĖ FLORI BRUQIT"

Xhevahir Cirongu - "KĖNGA E LOTIT"

Flori Bruqi - "MODERNITETI NĖ LETRAT SHQIPE"

Bardhyl Mahmuti - "E VĖRTETA PĖR VRASJET, RRĖMBIMET DHE ZHDUKJEN E CIVILĖVE NĖ KOSOVĖ"

Lediana S. Paja - "PAX DEORUM"

Flora Peci - "SHTIGJE JETE"

Migjeni - "KANGĖT E MJERIMIT"

Kasam Shaqirvela - "VALS I TINGUJVE TĖ SHPIRTIT"

Bardhyl Mahmuti - "MASHTRIMI I MADH"

Elena Kocaqi - "ALBANĖT ME FAMĖ NĖ MIJĖVJEQARĖ"

CHwB - "ARKITEKTURA TRADICIONALE DHE METODAT E DOKUMENTIMIT"

Liljana Kristuli - "HESHTJA NUK ĖSHTĖ ZGJIDHJE"

Faik Mustafa - "100 EPIGRAME"

Ilir F. Ēabrati - "JETON NĖ MUA"

Iljasa Salihu - "MĖNGJESI I HERSHĖM"

Drenusha Zajmi Hoxha - "ENGJĖJT VDESIN NDRYSHE"

Vasil Miho - "FJALORI SHPJEGUES ANGLISHT-SHQIP I SISTEMIT SHĖNDETĖSOR"

Neki Lulaj - "BUKURI E BEKUAR"

Kalosh Ēeliku - "LAVDI"

Bujar Plloshtani - "TRAKTATI MBI ARSYEN E MENDIMIT"

Vladimir Marku - "BISEDĖ ME OSKAR UAJLLDIN"

Sazan Guri  - "PSIKOLOGJIA E USHQYERJES"

OSHO - "SOKRATI EDHE PAS 25 SHEKUJSH PRAPĖ DO TE HELMOHEJ"

Abdirahim Idriz - "NDRIĒIMI I MENDJES"

Salih Basha - "HIPNOZĖ - PĖRVOJA TĖ NDRYSHME & SHEMBUJ PRAKTIKĖ"

Vlora Banushaj - "IMAGJINATA V"

© 2008  www.sa-kra.ch

info@sa-kra.ch

WebDesign: S. Krasniqi   Kreuzlingen  CH