.

Sakras Art Gallery

Sekuenca filmike

Revista gazeta forume

Statistika

 
Vegėza

RTK

TOP CHANNEL

RTV 21

ALSAT

TV KLAN

KLAN KOSOVA

RROKUM TV

RTV ZIK

ALBANIAPRESS

ALBINFO

EXPRESS

KOHA DITORE

ZĖRI INFO

KOSOVA SOT

BOTA SOT

ERENIKU

ZEMRASHQIPTARE

VAJZAT.COM

KOSOVA PRESS

TELEGRAFI

EUROPA E LIRĖ

ZĖRI I AMERIKĖS

PSIKOLOGJIA

TRIBUNA SHQIPTARE

MEKULIPRESS

SHQIP DK

DITURIA

PRESHEVA.COM

DREJTSHKRIMI

RIDVAN BUNJAKU

PSIKIATRIA ONLINE

SEKRETE BUKURIE

Muzikė pėr meditim

Pėrgatiti: Valdet FETAHU

Pėrgatiti: Valdet FETAHU

KĖNGĖ PĖR MEDITIM

Thuhet se muzika ėshtė melhem pėr shpirtin!

Dhe vėrtetė, provat e dokumentuara tregojnė se magjia e tingujve tė...

NGRITJA E KUNDALINIT

 

OSHO - Tingujt pėr shtatė ēakrat

 

Pėrgatiti: Valdet FETAHU

Pėrgatiti: Valdet FETAHU

KĖNGĖ PĖR MEDITIM (2)

Nė kėtė botė, gjithēka ka puls apo vibrim. Ky tingull ėshtė unikat pėr ēdo qenie tė gjallė apo gjėsend dhe nė veten e tij krijohet muzika tė cilėn askush nuk mund ta dėgjojė.

NGRITJA E KUNDALINIT

 

 PĖRBRENDA FEMRĖS

Pėrgatiti: Valdet FETAHU

Pėrgatiti: Valdet FETAHU

KĖNGĖ PĖR MEDITIM (3)

“Dashuria ėshtė durim; dashuria ėshtė xhentile. Dashuria nuk ėshtė lakmi. Ajo nuk ėshtė mburracake; ajo nuk ėshtė mendjemadhe. Kurrsesi nuk ėshtė...

KĖNGĖ PĖR MEDITIM (4)

Engjėjt vijnė nė shumė forma…ata mund tė jenė tė vetmit lutės tuaj nė qiell…apo mund tė jenė miqtė e juaj mė tė mirė…apo ata shfaqen vetėm nė dashurinė tuaj.

Pėrgatiti: Valdet FETAHU

Pėrgatiti: Valdet FETAHU

KĖNGĖ PĖR MEDITIM (5)

Le tė vallėzojmė nė stil, le tė vallėzojmė pėrgjithmonė

Parajsa mund tė pres ne vetėm po i shikojmė qiejt...

KĖNGĖ PĖR MEDITIM (6)

Kam qenė nė pritje tė atij kufiri

Dhe mė ėshtė dukur si njėqind vjet,

Por s’ka mundur ta shoh tė shkuarėn e hyrjes.

Pėrgatiti: Valdet FETAHU

Pėrgatiti: Valdet FETAHU

KĖNGĖ PĖR MEDITIM (7)

A ėshtė kjo jeta e vėrtetė?

A ėshtė kjo vetėm fantazi?

E kapur nė njė shkarje toke ...

KĖNGĖ PĖR MEDITIM (8)

Tė huajt kalojnė rrugės

Rastėsisht dy shikime tė ndara takohen

Dhe unė jam ti dhe ajo qė unė shoh ėshtė unė...

Pėrgatiti: Valdet FETAHU

Pėrgatiti: Valdet FETAHU

KĖNGĖ PĖR MEDITIM (9)

Sa rrugė njeriu duhet t’i kaloj teposhtė

Para se ju atė ta quani njeri?

Sa dete duhet njė pėllumb i bardhė t’i fluturojė

KĖNGĖ PĖR MEDITIM (10)

I mbylli sytė, vetėm pėr njė moment, dhe ai moment shkon

Tė gjitha ėndrrat e mia, kalojnė para syve tė mi, njė kuriozitet

Pėrgatiti: Valdet FETAHU

Pėrgatiti: Valdet HETAHU

KĖNGĖ PĖR MEDITIM (11)

Dėshirat e thella, flenė tė pashprehura

Mė pėshpėritė jehona e shkretėtirės sė shpirtit tim

E mbaj premtimin tėnd tė Lindjes...

KĖNGĖ PĖR MEDITIM (12)

Engjėjt kurrė nuk dinė se ėshtė koha

Pėr librin e mbyllur dhe mirėsinė e rėnė

Kėnga ka gjet njė tregim

Pėrgatiti: Valdet FETAHU

Pėrgatiti: Valdet HETAHU

KĖNGĖ PĖR MEDITIM (13)

Unė jam sy nė qiell

Duke shikuar nė ty

Mund ta lexoj mendjen tėnde...

KĖNGĖ PĖR MEDITIM (14)

Urtaku thotė vetėm i shko kėsaj rruge

Pėr nė agimin e dritės

Era do tė fryj nė fytyrėn tėnde...

Pėrgatiti: Valdet FETAHU

Pėrgatiti: Valdet FETAHU

KĖNGĖ PĖR MEDITIM (15)

Dhe unė kam nevojė pėr njė mik

Oh, mė duhet njė mik

Tė mė bėj tė lumtur

Jo aq i vetėm….

KĖNGĖ PĖR MEDITIM (16)

Diku nė botė ėshtė qetėsia e mendjes.

Diku nė botė ėshtė ajo qė unė duhet tė gjej.

Pėrgatiti: Valdet FETAHU

Pėrgatiti: Valdet FETAHU

KĖNGĖ PĖR MEDITIM (17)

Dhe unė kam nevojė pėr njė mik

Oh, mė duhet njė mik

Tė mė bėj tė lumtur

Jo aq i vetėm….

KĖNGĖ PĖR MEDITIM (18)

E dėgjoj zėrin tėnd nė erė

Tė ndjej nėn lėkurėn time
Nė zemrėn time dhe shpirtin tim

Unė tė pres

Pėrgatiti: Valdet FETAHU

Pėrgatiti: Valdet FETAHU

KĖNGĖ PĖR MEDITIM (19)

Ēdo herė e thėrret emrin tim

I nxehur si njė zjarr qė digjet

Zjarri i plotė i dėshirės digjet

Mė puth e dashur, le tė shkojė zjarri mė lart

MELODI PĖR MEDITIM

© 2008  www.sa-kra.ch

WebDesign: S. Krasniqi   Kreuzlingen  CH