Sakras Art Gallery

Sekuenca filmike

Revista gazeta forume

Statistika

 
Vegėza

RTK

TOP CHANNEL

RTV 21

ALSAT

TV KLAN

KLAN KOSOVA

RROKUM TV

BOTA.AL

ALBANIAPRESS

ALBINFO

EXPRESS

KOHA DITORE

ZĖRI INFO

KOSOVA SOT

BOTA SOT

GAZETA METRO

INSAJDERI

KALLXO COM

LAPSI.AL

TIRANA OBSERVER

ZEMRASHQIPTARE

RTV ZIK

KOSOVA PRESS

TELEGRAFI

EUROPA E LIRĖ

ZĖRI I AMERIKĖS

PSIKOLOGJIA

TRIBUNA SHQIPTARE

SHĖNDETI

DITURIA

PRESHEVA.COM

GJUHA SHQIPE

KOSOVARJA

RADIOPROJEKT

RRĖNJĖT TONA

Psikologji  3

1    2   3

http://forumi.shqiperia.com

Shkruan: Dr. med. Xhevat HASANI

PSIKOLOGJIA E SUKSESIT NĖ JETĖ

Asnjėherė nuk ka pasur efekt imponimi nė asnjė fushė tė jetės, e aq mė shumė nė profesion. Prandaj psikologėt nė kėtė...

CO-VARĖSIA SITUATIVE ME RASTIN E ĒRREGULLIMEVE PSIKIKE

Pothuajse nė tė gjitha kulturat dhe religjionet e shoqėrive tė ndryshme...

K. G. JUNG

Shkruan: Hydajet BYTYĒI

SĖMUNDJA DHE FATI

Kėshtu pas sėmundjes e kam kuptuar se sa vetėsimi ėshtė vendimtar pėr fatin personal. Sepse nė kėtė mėnyrė aty ėshtė prezent Uni, ajo qė ėshtė e pashprehur...

 

RIBERTHINGU

 

(1)     (2)     (3)

Shkruan: Hugo DELL

Shkruan: Bujar PLLOSHTANI

A ĖSHTĖ E ARDHMJA E PARACAKTUAR?

Sipas disa zbulimeve tė botuara nga psikologia Hazel Markus e Universitetit tė Miēiganit, "ėndėrrat ditore" ose...

ABSURDITETI I BOTĖS

Bota ėshtė e pamundur, gati absurde nė paramendim psikologjik, prandaj nuk mund ta shmangėsh e as ta...

P. D. OUSPENSKY

Nga: Alfred ADLER

PSIKOLOGJIA E EVOLUCIONIT TĖ MUNDSHĖM TĖ NJERĖZIMIT

 

(1)     (2)     (3)

NDIKIMI I FAMILJES NĖ EDUKATĖN E FĖMIJĖS

(1)     (2)

Shkruan: Majlinda BUSHJA

P. D. OUSPENSKY

PSE-TĖ QĖ NA MUNDOJNĖ SI INDIVID DHE SI SHOQĖRI?

Ēdo ditė udhėhiqemi nga psetė. Nėse do tė ndodhte ndryshe nuk do tė ecnim pėrpara, sepse pseja ėshtė...

PSIKOLOGJIA E EVOLUCIONIT TĖ MUNDSHĖM TĖ  NJERĖZIMIT

(1)    (2)    (3)

Shkruan: Bujar PLLOSHTANI

Shkruan: Xho HERBERT

KUR HESHTJA HESHT

Kur heshtja hesht ne totalisht pushojmė sė qeni me vetveten nė vartėsi me qenien e domosdoshme, sepse nė kėtė

ĒFARĖ E BĖN NJĖ NJERI DIKTATOR? ZBULIMI QĖ DO T’JU BEFASOJĖ

Njė pjesė e shkakut duket se varet nga testosteroni, qė vepron nė trurin...

Shkruan: Elizabet  BERNSHTAJN

Bhagwan Shree Rajneesh - OSHO

NUK JENI AS INTROVERT E AS EKSTROVERT? NDOSHTA JENI AMBIVERT

Sot, psikologėt social, bihejvioristėt dhe ekspertėt nė fushėn e biznesit..

SI E DINI SE DIKUSH ME TĖ VĖRTETĖ JU DO?

Poetet e artistėt dine tė dashurohen gati ēdo ditė. Dashuria e tyre ėshtė si trėndafili, dhe derisa ėshtė aty...

Shkruan: Zef AHMETI

P. D. OUSPENSKY

VETĖPĖRKUFIZIMI APO IDENTITETI NĖ PSIKOLOGJI

Duke u nisur nga vlerėsimet e ndryshme qė jepen na del se, identiteti (apo identitetet) e individit...

PSIKOLOGJIA E EVOLUCIONIT TĖ MUNDSHĖM TĖ NJERĖZIMIT

 

(1)     (2)

Pėrktheu: Valdet FETAHU

Shkruan: Brikena K. HOTI

PĖRSE GRATĖ PĖR VITE DUROJNĖ DHUNUESIN: PSIKOLOGU ZBULON NĖPĖR ĒKA KALON ĒDO VIKTIMĖ!

Duhet pasur parasysh se dhunimi...

EMOCIONET JANĖ NGJITĖSE, SI MUND TĖ MBROHEMI?

A ju ka ndodhur tė qani, pa ndonjė arsye, vetėm se po e shihni dikė...

 www.sekretebukurie.com

Shkruan: Faik KRASNIQI

MASHTRIMI PROBLEM  MORAL

Njeriu zhvillohet dhe maturohet gjatė gjithė jetės. Njeriu duhet tė pėrpiqet tė ndryshojė sjelljet negative tė marra...

ĒFARĖ ĖSHTĖ IDENTITETI?

Pėrse duhet qė dikush tė ketė njė identitet? Ėshtė i lindur apo i krijuar ai? Qė tė dallohet nga dikush tjetėr.

https://infoglobi.com

Shkruan: Bujar PLLOSHTANI

PSIKOTERAPIA ANALITIKE: PREJ FREUDIT DERI TE JUNGU

Sipas psikoterapisė analitike, sėmundjet psiqike shihen nė njė kontekst tė gjerė...

KONCEPTI PĖR BOTĖN

Kur shuhet lumturia apo mirėqenia sociale humb kuptimi pėr ekzistencė hedoniste. Tekefundit, fashitja...

Shkruan: Lulzim GASHI

Shkruan: Bardhi BAKIJA

MASHTRIMI ĖSHTĖ ĒELĖSI I MBIJETESĖS APO...

Gjatė jetės sė pėrditshme kur ne bisedojmė, ēdo fjalė, si e bukur apo e hidhur tė jetė, e ka qėllim mashtrimin!

ĒKA ĖSHTĖ LOGJIKA?

Megjithatė, gjurmėt e origjinės dialogore tė logjikės vazhdojnė tė shihen nė zhvillimet e fundit, qė do tė thotė se tė marrėsh parasysh...

Shkruan: Masimo AMANITI

Shkruan: Madeleine AMBERGER

I BUZĖQESHIM (VETĖM) CELULARIT

 Ne vazhdimisht jetojmė nė njė regjim tė dyfishtė: flasim, pėrqafohemi, puthemi me njė person tjetėr, por truri ynė...

A ĖSHTĖ LUMTURIA VĖRTET LUMTURI?

Studimet moderne nuk e pėrcaktojnė lumturinė si moment euforik qė kalon shpejt. Pėr to lumturia ėshtė...

Nga: J. SILVA & B. GOLDMAN

Shkruan: Mauro BONAZZI

KUSH E PROGRAMON JETĖN TUAJ?

Mendoni pėr njė ēast. A jeni i kėnaqur me pozicionin aktual tė jetės suaj? Merrni nė konsideratė pikėt pozitive...

ARISTOTELI DHE LUMTURIA: KUSH STUDION, E ARRIN

Njė jetė e lumtur, e pėrmbushur ėshtė njė jetė nė tė cilėn kam realizuar talentin tim, kam zhvilluar...

M. Franciska (Suzana) LEKAJ

 

Shkruan:

ZEMĖRIMI – DĖMTON SHĖNDETIN

Zemėrimi dėmton tėrė qenien njerėzore. Mund tė ndodhė qė tė mendojmė se me zemėrim po i bėjmė keq tjetrit...

 

1    2   3

© 2008  www.sa-kra.ch

WebDesign: S. Krasniqi   Kreuzlingen  CH